Дати | 10-17 листопада 2018 |
Тривалість | 7 днів (7 ночей) |
Відстань | 61 км |
Попередній маршрут: | Ларнака – Поліс – півострів Акамас – Пафос – Айя-Напа – мис Каво-Греко – Айя-Напа – Ларнака |
Знову збираємось на Кіпр!
Коли в Україні вже буде холодно і сіро – на вас чекає яскраве літо серед листопада, м’яке сонце, що дарує засмагу, ночівлі на березі теплого моря, легкі гори, антична архітектура і неймовірні средземноморські краєвиди!
Кіпр – це острів богині кохання Афродіти, весь оповитий легендами.
Кіпр – це острів храмів – древніх і сучасних, античних, християнських і мусульманських. Це музей під відкритим небом з архітектурними пам’ятками під охороною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО!
Але перш за все – це вічнозелений острів з чудесною природою і прекрасним м`яким кліматом.
Наш похід пройде двома частинами Кіпру – заходом і сходом, заповідними територіями з унікальною природою і неповторними пейзажами. Спочатку – відпочинемо від цивілізації на дикому півострові Акамас – пройдемо легкими невисокими горами і насолодимось прекрасним морем! А на сході Кіпру ми переконаємось остаточно, що море тут всюди неймовірне – яскравий бірюзовий колір води в поєднанні з цікавим рельєфом узбережжя – морськими печерами, арками і гротами. Ви назавжди закохаєтесь в голубі лагуни Кіпру та легку невимушену атмосферу острова.
А між треккінгами ми познайомимось з архітектурною та сакральною спадщиною Кіпру. Ви на власні очі переконаєтесь, що Кіпр – суміш Європи і екзотичного Сходу!
ПРОГРАМА: |
1 день (10.11):
6:20 – 9:15 – переліт з Києва до Ларнаки.
Сьогодні нас чекає переїзд на самісінький захід Кіпру – на дикий півострів Акамас.
Наш похід розпочнеться з купальні Афродіти – місця, де за легендою купалась богиня кохання і де вона зустріла свого Адоніса. Далі ми пройдемо вздовж узбережжя до одної з голубих лагун, де станемо на ночівлю.
Пройдена відстань: 5,5 км.
2 день (11.11):
Першу половину дня без рюкзаків прогулюємось голубими лагунами Акамаса. А після обіду згортаємо табір та виходимо на гору Moutti Tis Sotiras(370 м), якою милувалися з узбережжя, для того щоб побачити прекрасні лагуни з висоти. Поблизу вершини розташовуємось на ночівлю – це буде єдина наша ніч не на березі моря.
Пройдена відстань: 4 + 6 км.
3 день (12.11):
Цього дня нам потрібно пройти найбільшу відстань – через гори перейти на західне узбережжя півострову. Але ми пройдемо не дорогою вздовж узбережжя, як усі, а стежинками через хребет, що тягнеться Акамасом з невеличким перепадом висот і спустимось до знаменитого пляжу Лара – одного з небагатьох місць, де влітку відкладають яйця черепахи.
Пройдена відстань: 20 км.
4 день (13.11):
Останній день на півострові Акамас. З пляжу Лара ми вирушимо до каньону Авакас – одного з найцікавіших місць Кіпру, далі вздовж бананових плантацій ми повернемось до цивілізації. Наш сьогоднішній маршрут завершиться на мисі Дрепано, де розташована живописна церква Айяс Георгіос, яку побудували на місці древнього монастиря.
Пройдена відстань: 12 км.
5 день (14.11):
Зранку ми переїдемо на батьківщину Афродіти – древнє місто Пафос, яке просто переповнене античними пам’ятками архітектури і занесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут ми побачимо визначні пам’ятки міста та відвідаємо Археологічний парк – щоб ближче познайомитись з античною історією.
Вечері нас чекає переїзд на схід острова – на мис Каво Греко, де зупинимось на ночівлю в парку на березі моря.
6 день (15.11):
Тепер настав час познайомитись з принадами сходу Кіпру – ми пройдемо національним природним парком Каво Греко вздовж узбережжя, побачимо церкву в середземноморському стилі, морські печери, гроти і голубі лагуни, міст Грішників та міст Кохання, подивимось на всю цю красу з найвищої скелі Каво Греко.
Останню ніч на Кіпрі заночуємо в одному з готелів містечка Айя-Напа.
Пройдена відстань: 12 км.
7 день (16.11):
Сьогодні останній наш день на Кіпрі – день цивілізації і день міст Айя-Напа та Ларнака. Відвідаємо найвизначнішу архітектурну і духовну пам`ятку Айя-Напи – древній монастир з XV ст.. Потім переїдемо в Ларнаку, прогуляємось її центром, побачимо фортецю та церкву Святого Лазаря, попрощаємось з морем та відвідаємо важливу мусульманську святиню – мечеть Ум Харам.
8 день (17.11):
9:50 – виліт до Києва.
ВАРТІСТЬ: |
170 євро.
При бронюванні до 10 жовтня – 160 євро;
для постійних клієнтів – 150 євро.
У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:
– послуги гіда;
– трьохразове харчування;
– газ для приготування їжі;
– користування пальником і казанками;
– допомога з купівлею авіаквитків, збиранням речей;
– допомога в оформленні візи на Кіпр;
(якщо ви маєте тільки звичайний закордонний паспорт);
– оренда намету (при потребі).
У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:
– авіапереліт;
– пересування автобусами по Кіпру (в сумі 30-40 євро);
– вхідний квиток в Археологічний парк в Пафосі(4,5 євро);
– ніч в останній день в готелі (вартість від 10 євро з особи);
– туристичне страхування;
– сувеніри та власні витрати.
ВАЖЛИВІ ОСОБЛИВОСТІ ПОХОДУ: |
- Для участі в поході необхідно мати біометричний закордонний паспорт, або звичайний з відкритою шенгенською візою, або без візи – віза на Кіпр безкоштовна і оформляється дуже просто.
УВАГА! |
- Організатори залишають за собою право вносити зміни у програму з огляду на погоду чи інші обставини.
- Ми не відповідаємо за стан погоди і природи.
- Інструктор пришле детальний список спорядження, допоможе підготуватись та правильно зібратись до походу та купити авіаквитки, а тим у кого звичайний закордонний паспорт – допоможе оформити візу.
ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ПОХОДІ
Використані фото – з минулих наших походів Кіпром. Дивіться фотозвіти, як це було в листопаді 2017 та в лютому 2018 .