Весна в Високих Татрах

Архів походів, Високі Татри, Польща
DSC_0116

Морське око. Травень, 2018

Дати  22-25 травня 2019 (лишилося 3 місця)
Тривалість  4 дні ( 3 ночі)
Відстань  ~38 км
Попередній маршрут: Краків – Закопане – озеро Морське Око – Чорний Став під Рисами – Риси (2499 м) – Долина П’яти Ставів – Долина Гасеніцова – Закопане – Краків

Високі Татри називають Альпами в мініатюрі, і коли сюди приїздиш, розумієш що це порівняння дійсно вдале – навколо стрімкі скелясті вершини, в глибоких долинах течуть бурхливі ріки, інфраструктура дуже розвинена, чисто і природа строго охороняється. В травні тут частково лежить сніг, який разом зі скелями відбивається в чистих водах озер, а ліси в долинах стають ніжно зеленими. 

Так ці гори досить цивілізовані, тут не можна ставити намети, палити вогнище ходити поза стежками, але запросто можна побачити лисичку просто біля туристичного притулку, чи диких кіз на стежці, які можливо навіть дозволять вам їх сфотографувати. Це – приємні бонуси і наслідки строгої охорони природи і обмежень для туристів.

Запрошуємо разом з нами відвідати Високі Татри в прекрасну пору, за мить до того як розпочнеться літній сезон і наповнить стежки з притулками натовпами.

ПРОГРАМА:

1 день (22.05):
Наша подорож до Високих Татрів розпочнеться з Кракова. Є багато варіантів добирання сюди, тож якщо учасники нашого походу будуть добиратися кількома способами, безпосередньо в Кракові відбудеться збір групи. Ми поселимося в один з хостелів чи готелів і підемо гуляти Краковом. Краків – дуже затишний і приємний, хоч і великий. Ми погуляємо вуличками старого міста і відвідаємо замок Вавель. 

2 день (23.05):
Встаємо рано, снідаємо, виселяємось з хостелу/готелю і їдемо до початку маршруту до одного з найвідоміших і найпрекрасніших місць Польських Високих Татрів – озера Морське Око. Сьогодні в нас невеликий перехід, а головною ціллю стане власне саме Морське Око. На ночівлю поселимося в гірському притулку на березі озера і ввечері, щоб насолодитися рідкісними для цих місць безлюдними моментами, прогуляємось до озера Чорний Став під Рисами. Можливо, коли в вечері настане тиша, ми зможемо побачити представників місцевої фауни – косуль, лисиць чи когось з звірів.
Пройдена відстань: 8+4км.

3 день (24.05):
Якщо буде хороша погода з самого ранку йдемо на Риси. Сходження буде з поверненням в притулок, тому хто не захоче або злякається крутого підйому – може лишитися відпочивати в притулку. Як повернемося – пообідаємо і перейдемо в сусідню Долину П’яти Ставів, щоб поселитися в наступному притулку, розташованому на березі одного з озер. Це короткий, але дуже красивий перехід з видом на польські і словацькі вершини Високих Татрів. Навіть якщо через погоду ми не зможемо здійснити сходження на Риси і рано прийдемо в наступний притулок, тут є де погуляти. Долина П’яти Ставів на відміну від Морського ока простора і широка, але теж дуже красива.
Пройдена відстань: 9,5+4 км.

4 день (25.05):
Маршрут останнього дня буде залежати від погоди, кількості снігу і можливостей групи. Якщо всі ці чинники  сприятимуть, ми перейдемо через один з перевалів в долину Гасеніцову, пройдемо вздовж її озер і спустимось в Закопане. А як ні, то ми сходимо в радіалку на гору Козі Верх, подивимося на водоспад Сіклава і від нашого притулку спустимося долиною Розтоки назад до місця, де два дні до цього ми розпочали наш похід Татрами. Та в будь-якому випадку погуляємо Долиною П’яти Ставів.
Пройдена відст
ань: 13 км.

По завершенні маршруту, ввечері повертаємося в Краків і їдемо додому. Хоча якщо хтось бажає, може лишитися в Закопаному чи Кракові.

ВАРТІСТЬ:

110 євро.
При бронюванні до 1 травня – 100 євро;
для постійних клієнтів –  90 євро.

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:
– послуги гіда;
– харчування під час перебування на маршруті (з обіду другого дня до обіду четвертого дня);
– газ для приготування їжі;
– користування пальником і казанками;

– вхід в заповідник;
– допомога з купівлею квитків, збиранням речей;
– сувенір на пам’ять.

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:
– добирання з України до Кракова та назад (можливе автобусом, потягами, літаком) – вартість залежить від того який варіант оберете і з якого міста в Україні вирушаєте. Ми допоможемо обрати вам оптимальний варіант;
– ночівля в Кракові (коли група буде сформована – забронюємо найзручніший варіант) ~30-50 PLN;

– проживання в гірських притулках, 2 ночі – 75-100 PLN;
– прокат спорядження. Наприклад для сходження на Риси прокат кішок в притулку на Морському Оці – 20 PLN/день, прокат льодоруба 20 PLN/день і тд.;
– транспорт з Кракова до початку маршруту і назад в Краків ~60 PLN;
– харчування поза програмою (в перший вечір можна сходити на вечерю в один з краківських закладів; сніданок другого дня може входити в вартість ночівлі в хостелі в Кравкові; вечеря в четвертий день при поверненні в Краків);

– туристичне страхування;
– сувеніри та власні витрати.

ВАЖЛИВІ ОСОБЛИВОСТІ ПОХОДУ:
  • Для участі в поході необхідно мати біометричний закордонний паспорт, або звичайний з відкритою шенгенською візою.
УВАГА!
  • Організатори залишають за собою право вносити зміни у програму з огляду на погоду, стан учасників чи інші обставини. Наш маршрут має запасні варіації, тож в будь-якому випадку ми відвідаємо основні найцікавіші місця з максимальним комфортом для групи.
  • Ми не відповідаємо за стан погоди і природи.
  • Гід пришле детальний список спорядження, допоможе підготуватись до походу та організувати добирання до місця збору/початку маршруту.

ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ПОХОДІ

Що потрібно щоб взяти участь?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s