Топ 10 природних локацій на Кіпрі, які потрібно відвідати!

Блог, Кіпр

Ми дуже любимо Кіпр за його прекрасне море, хвойні ліси, легкі гори і розслаблену атмосферу, тому зробили для вас підбірку 10 природних локацій Кіпру, які потрібно відвідати на острові Афродити) До речі, практично всі їх ми охоплюємо під час наших походів Кіпром.

1. Найвища вершина Кіпру – гора Олімбос (1952 м)

Олімбос розташована в найбільшому гірському масиві Кіпру – горах Троодос. На самій вершині знаходиться британська воєнна база з радарами дальньої локації. Тому безпосередньо на саму найвищу точку Кіпру доступ туристам закритий, але навколо вершини прокладені 2 кругові пішохідні маршрути – стежка Артеміди і стежка Аталанти, які проходять практично без перепаду висот з краєвидами на всі сторони Кіпру і на ліси гірського масиву Троодос. Взимку на схилах Олімбосу лежить сніг і працює невеликий гірськолижний курорт. А в античні часи на одному з уступів вершини був храм Афродіти.

2. Найвищі водоспади Кіпру – Каледонія і Мілломеріс.

Вони обидва розташовані в затишних ущелинах, в тіні лісів Троодоса на самій холодній річці Кіпру Кріос Потамос, назва якої так і переводиться – “холодна ріка”.  Водоспад Мілломеріс має висоту 15 м і знаходиться на 1050 м над рівнем моря, а Каледонія висотою 13 м, розташований найвище з кіпрських водоспадів – на 1330 м. Цікаво, що не так давно найвищим водоспадом Кіпру вважався Каледонія, а Мілломеріс був невідомим і до нього не було стежки. 

3. Гора Тіс Сотірас на півострові Акамас

На гору Тіс Сотірас (370 м) веде стежка Афродити. Це одна з найкрасивіших і найдоступніших гір на Кіпрі, з її вершини відкриваються прекрасні краєвиди на півострів Акамас та його узбережжя. Акамас – це “дикий захід” Кіпру, територія площею 230 км², що належить природі. Безлюдними просторами Акамас “завдячує” англійським воєнним, які з 1960 по 2000 роки використовували півострів як полігон для навчальних стрільб. Тому він так і залишився незаселеним. Втім прекрасні краєвиди відкриваються не тільки з Тіс Сотірас, а й з інших вершин Акамасу, а стежки проходять серед соснових лісів, пахучих трав і диких квітів, більшість з яких ростуть тільки тут.

4. Каньйон Авакас

Одне з найцікавіших місць на Кіпрі – вузький каньйон, висічений протягом тисячоліть невеличкою річкою в вапнякових породах. Його стіни звужуються до верху і сягають висоти до 60 м. Місце дуже красиве і одне з небагатьох на Кіпрі, де можна насолодитися прохолодою – сонячні промені сюди потраплять тільки опівдні.

5. Голуба Лагуна

Так називають одну з диких бухт на узбережжі півострова Акамас через її неймовірний колір води. Щоправда вона не єдина така красива, сусідні бухти також можна сміливо називати голубими. До Голубої Лагуни  можна дістатися пішки, а в літній сезон сюди приїжджають багато катерів з туристами.

6. Пляж Лара

Великий дикий пляж на території півострову Акамас – одне з небагатьох міць, куди влітку припливають рідкісні види морських черепах відкладати яйця. В сезон відкладання яєць тут функціонує екологічна станція, працівники якої слідкують за збереженням потомства черепах. Пляж Лара віддалений від поселень і курортів, тому тут ніколи не буває натовпів туристів і черепахи спокійно вже тисячами років припливають відкладати яйця саме сюди. 

7. Солоне озеро Ларнаки

Величезне солоне озеро, яке влітку перетворюється на соляну пустелю, а взимку наповнюється водою та має площу 2,2 квадратні кілометри. Але головною його принадою є те, що тут щороку зимують фламінго! Озеро Ларнаки є заповідником міжнародного значення, як місце зимівлі перелітних водоплавних птахів та охороняється Барселонською конвенцією.

8. Мис Каво Греко

Каво Греко розташований на сході Кіпру. Над мисом височіє невисока скеляста гора, вершина якої – один з найгарніших оглядових майданчиків Кіпру. Тут також був в античні часи храм Афродити, а на самому краю мису знаходиться радіо-локаційна станція Великої Британії.

9. Морські печери

Скелясте узбережжя Кіпру дуже цікаве. Є місця, де воно посічене гротами і арками, такими як на сході біля Каво Греко. Тут є багато морських гротів, в які можна запливати, а є й такі, які можна пройти чи пропливти наскрізь. Також морські печери є на заході острова – в районі Пафоса.

10. Петра ту Роміу

Прекрасний пляж зі скелями у морі. За легендою саме тут богиня краси і кохання вийшла з піни морської та вперше ступила на берег. Романтики вірять, якщо знайти тут камінчик в формі серця, то обов’язково зустрінеш своє кохання, а якщо пропливти навколо скелі тричі – збудеться загадане бажання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s