Фагараш + П’ятра Краюлуй

Архів походів, Румунські Карпати
Молдовяну

Вид на Віштя Маре (2524 м) і Молдовяну (2544 м)

Дати 27 липня – 3 серпня 2019
Тривалість 8 дні (7 ночей)
Відстань 78 км
Попередній маршрут: Трансфагарашське шосе – хребет Фагараш [оз.Биля – оз.Капра – г.Тарата(2400м) – г.Віштя Маре(2527 м) – г.Молдовяну(2544 м) – оз.Молдовянулуй – г.Галашеску Мік(2398 м) – г.Урля(2473 м) – г.Єзерулуй (2429 м) – пер.Зарней – г.П’єтреле Попій(2229 м) – г.Комісу(1883 м)] – г.Чіокану(1662 м) – хребет П’ятра Краюлуй [г.Ла Ом(2238 м) – г.Тімбалул Мік(2231 м) – г.Аскутіт(2150 м) – притулок Курматура] – м.Зарнешті – м.Брашов

Їдемо в Трансільванію в похід двома кардинально різними і неймовірно красивими хребтами – Фагарашем та П’ятра Краюлуй, зокрема щоб здійснити сходження на найвищу гору Румунії – пік Молдовяну (2544 м)!

Розпочнеться наш похід з Трансфагарашського шосе – однієї з найкрасивіших гірських доріг світу, яка через суворість клімату відкрита всього пару місяців в рік. Ми виїдемо на найвищу точку Трансфагарашу – на висоту 2034 м і звідси стартуємо.

Пройдемо одним з найвищих хребтів Румунських Карпат – хребтом Фагараш, на якому розташовані найвищі вершини Румунії. Вийдемо на пік Молдавяну і на ще багато інших гір, будемо милуватись його різкими схилами, вузькими гребенями, запаморочливими стежками, високогірними озерами і масштабними долинами.

З Фагарашу перейдемо на сусідній П’ятра Краюлуй – вузький скелястий хребет з дуже стрімкими схилами, ущелинами і карстовими утвореннями. Ми вийдемо на  його найвищу вершину – г.Ла Ом (2238 м) та пройдемо стежкою по самому хребті, цей перехід буде складним, але неймовірно цікавим випробуванням.

piatra craiului

Вид на хребет П’ятра Краюлуй з висоти

Ми проведемо 6 днів і 6 ночей в горах, це буде справжній відрив від цивілізації!

А останні вечір і ніч проведемо в Брашові – одному з найгарніших і найстаріших міст Румунії. Погуляємо вуличками старого міста і заночуємо в хостелі.

Дивіться фотозвіт, як ми ходили на П’ятра Краюлуй в липні, 2018.

Кількість місць обмежена – всього 7.

ВАРТІСТЬ:

140 євро/особа.
Вартість для постійних клієнтів – 125 євро/особа.

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:
– Послуги гіда;

– Харчування на маршруті (від вечері першого дня до вечері сьомого дня; кожен повний ходовий день – це сніданок, обід, перекус, вечеря, чай/кава, солодке);
– Місце в наметі;

– Користування казанками і газовим пальником;
– Користування загальною аптечкою.

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:
– Пересування на мікроавтобусі Чернівці – Румунія – Чернівці* (+-2500 грн);
– Потяг/автобус до Чернівців;
– Їжа під час дороги в перший день і під час дороги в останній восьмий день;
– Ночівля в кемпінгу в нацпарку П’ятра Краюлуй (1-2 євро);
– Ночівля в хостелі в Брашові (~10 євро
);
Туристичне страхування (при потребі);
– Прокат особистого спорядження;
– Сувеніри і особисті витрати.

ПРОГРАМА:

1 день: 
Зранку зустрічаємось в Чернівцях і на мікроавтобусі перетинаємо українсько-румунський кордон. Сьогодні день дороги – ми будемо їхати звивистими дорогами через Румунські Карпати. А ввечері серпантинами Трансфегераського шосе приїдемо до місця старту – до озера Биля на висоті 2034 м! Після чого робимо короткий перехід і влаштуємося на ночівлю біля озера Капра.
Пройдена відстань: 2 км.   

2 день: 
Ми прокинемося високо в горах на березі озера Капра і з цього дня розпочнеться наш похід та відпочинок від цивілізації, який триватиме цілих 6 днів! Сьогодні ми побачимо “Око Дракона”, озеро Подрагу – одне з найпопулярніших озер Фагарашу, вийдемо на найвищу гору Румунії – пік Молдовяну (2544 м) та третю за висотою – пік Віштя Маре (2527 м). На ночівлю зупинимося на березі озера під вершиною Молдовяну.
Пройдена відстань: 13 км.   

3 день: 
Сьогодні продовжуємо рухатися найвищою частиною Фагарашу та милуватися високогірними озерами, скелястими вершинами і широкими долинами. Вийдемо на вершини г.Галашеску Мік (2398 м), г.Урля (2473 м), г.Єзерулуй (2429 м) та станемо на ночівлю біля перевалу Зарней.
Пройдена відстань: 14 км.   

4 день: 
Останній день на хребті Фагарш, вийдемо на г.Лудішору (2302м), г.П’єтреле Попій (2229 м) та почнемо скидати висоту. На ночівлю станемо на останній вершині Фагарашу – г.Комісу (1883 м). Звідси відривається прекрасний краєвид на П’ятра Краюлуй, який вже зовсім поруч.
Пройдена відстань:  15 км.
  

5 день: 
Цього дня ми пройдемо невисоким лісистим хребтом-перемичкою між Фагаршем і П’ятра Краюлуй. “Відпочинемо” трішки від запаморочливих краєвидів високогір’я і “підготуємо” наші очі і мозок до неймовірного і кардинально іншого хребта П’ятра Краюлуй, в підніжжі якого станемо на ночівлю.
Пройдена відстань:  17 км.
  

6 день: 
День почнеться з різкого набору висоти на скелясту стіну П’ятри, під час підйому побачимо карстові арки і будемо дертися по сипучому камінні і скелях. Ми вийдемо на найвищу вершину П’ятри Краюлуй г.Ла Ом (2238 м) та від неї пройдемо вузьким хребтом близько 4 км через решту вершин – г.Тімбалул Мік (2231 м) та г.Аскутіт (2150 м) і на ночівлю спустимося з хребта на невелику полонину з гірським притулком і кемпінгом.
Пройдена відстань:  10 км.
  

7 день: 
Сьогодні покидаємо гори – спускаємося з хребта П’ятри Краюлуй стрімкою стежкою вузьким каньйоном в містечко Зарнешті. З Зарнешті переїдемо в Брашов, де поселимось в хостел та погуляємо містом.
Пройдена відстань:  7 км.
  

8 день: 
Рано зранку снідаємо, сідаємо в мікроавтобус і їдемо в Україну. 

ВАЖЛИВІ ОСОБЛИВОСТІ ПОХОДУ:
  • Для перетину кордону необхідно мати закордонний біометричний паспорт, або звичайний закордонний паспорт та дійсну шенгенську чи румунську візу. 
  • Цей похід не для тих хто боїться висоти – на маршруті будуть стрімкі стежки інколи з мотузками, вузенькі траверси на Фагараші і дуже вузький скелястий хребет П’ятра Краюлуй.
УВАГА!
  • Гід залишає за собою право вносити зміни у програму з огляду на погоду чи інші обставини.
  • Ми не відповідаємо за стан погоди і природи.
  • Гід пришле детальний список спорядження, допоможе підготуватись до походу та організувати добирання до місця зустрічі групи.

Що потрібно щоб взяти участь?

ВЗЯТИ УЧАСТЬ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s