Канарські острови: Лансароте + Тенеріфе

Архів походів, Канарські острови
canary

Кратер одного з вулканів на схилі Піко Вьєхо, Тенеріфе

Дати 25.01 – 4.02.2020
Тривалість 10 днів (10 ночей)
Відстань 80-100 км
Маршрут: о.Лансароте: Арресіфе, Мірадор-дель-Ріо, національний парк Тіманфайя, виноградники Ла Херія, “зелена лагуна” Чарко-де-лос-Клікос.

о.Тенеріфе: Санта-Крус-де-Тенеріфе, реліктові ліси в горах Анага, пляж Беніхо і Альмасіґа, скелі  Гарсія, кальдера Тейде, сходження на Тейде (3718 м) і Піко Вьєхо (3134 м), вулкани Чінієро і Аренас Неграс, Монтанья Роха і пляж Ла Техіта.

Запрошуємо в подорож до островів вічної весни, крихітних частинок Іспанії, які “загубилися” далеко в океані біля самої Африки! За 10 насичених днів ми познайомимося з найцікавішими природними локаціями двох островів Канарського архіпелагу – “вогнедишним” Лансароте і екзотичним Тенеріфе! 

Лансароте – острів марсіанських пейзажів, чорних лавових полів і білосніжних містечок. Своїм незвичайними пустельними вулканічними ландшафтами Лансароте “завдячує” масовому виверженню вулканів з 1730 по 1736 роки, які повністю змінили його вигляд.
Тенеріфе – найбільший острів Канарського архіпелагу. Тут найбільше різноманіття природних зон і рослин з усіх Канарських островів. На Тенеріфе є реліктові ліси і велетенські лавові пустелі, гірські хребти і ущелини, піщані пляжі, діючі вулкани і сам Тейде (3718 м).

З Лансароте будемо знайомитися в форматі автомобільної мандрівки, а з Тенеріфе – в форматі походу. Буде бааагато вулканів і всього вулканічного) А ще ми здійснемо сходження на третій за висотою вулкан в світі та найвищу точку Іспанії – вулкан Тейде (3718 м)!

Щоб зрозуміти, яка неймовірна краса вас чекає, дивіться фоторозповідь, як відбулася наша перша мандрівка Канарами в лютому, 2019.
І читайте програму

ПРОГРАМА:

1 день (25.01):
Зранку по прильоті на Ларсароте, беремо орендоване авто і їдемо досліджувати північно-східну частину острова. Сьогодні ми відвідаємо найгарніший оглядовий майданчик Мірадор-дель-Ріо на скелі висотою 475 м з неймовірним видом на океан і острови, покупаємося і позасмагаємо на мальовничих диких пляжах, а ввечері погуляємо сторицею Лансароте – Арресіфе. В сусідньому з Арресіфе містечку поселимося в апартаменти, де проведемо 2 наступні ночі.

2 день (26.01):
Сьогодні їдемо досліджувати західну частину Лансароте. Відвідаємо виноробний регіон Ла-Херія з унікальними кратерними виноградниками, які не тільки виглядають дивовижно, а й захоплюють тим, як людина здатна пристосовуватися до будь-яких складних умов. А контрастом до освоєних вулканічних пустель стане візит до найважливішої природної пам’ятки Лансароте – Національного парку Тіманфайя, де кратери і застигла лава залишилися в недоторканому вигляді після останнього виверження 300 років тому. А також помилуємося “зеленою лагуною”  – озером Чарко-де-лос-Клікос на березі океану.

3 день (27.01):
Сьогодні ми прощаємося з дивовижним Лансароте і летимо на острів Тенеріфе. Сам переліт над островами як окрема атракція – побачимо з висоти вулкани Лансароте і столицю Тенеріфе – Санта-Крус, де проведемо решту дня і наступну ніч. Якщо буде час і бажання – з’їздимо помилувалися заходом сонця над одним з найгарніших пляжів Тенеріфе – Лас-Тересітас з піском з Сахари.

4 день (28.01):
Цього дня покидаємо Санта-Крус і їдемо в гори Анага – тут починається активна частина мандрівки. Ми побачимо прекрасні краєвиди на зелені гори і скарби, які ховають їхні ліси. Тут дуже вологий клімат і ростуть реліктові види рослин: кілька видів лавру, велетенська папороть, багато видів моху і ліани. На наступні 2 ночі поселимося в туристичному притулку з прекрасним краєвидом на гори Анага.
Пройдена відстань: 9-11 км.

5 день (29.01):
Продовжуємо вивчати гори Анага. Сьогодні пройдемо стежками “Зачарованого лісу” – частини заповідника, в який допускають для відвідин лиш 40 людей на день. Потім спустимося стрімкою стежкою з запаморочливими краєвидами на узбережжя до пляжу Беніхо з чорним піском і гострими скелями. Тут позасмагаємо і скупаємося, а ввечері автобусом повернемося в наш притулок.
Пройдена відстань: 11 км.

6 день (30.01):
Сьогодні кардинально “змінюємо декорації” – з зелених реліктових лісів на лавові пустелі і вулкани – встаємо вдосвіта та їдемо в Національний парк Тейде. Наше знайомство з Тейде почнеться на відстані з локацій з прекрасними краєвидами на нього. Спрочатку помилуємося скелями Гарсія на фоні вулкану Тейде, а потім вийдемо на хребет, що оточує кальдеру, де відкривається захоплюючий краєвид на Тейде, Піко Вьєхо і різнокольорові лавові поля. Пройдемо по хребту і спустимося за межі кальдери в кемпінг – сьогодні перша ніч в наметах. 14 км

7 день (31.01):
Снідаємо, згортаємо намети і на автобусі повертаємося до підніжжя Тейде. Наша головна ціль на сьогодні – піднятися до притулку Альтавіста, що знаходиться під вершиною, на висоті 3260 м. Кому лінь підійматися пішки, має можливість скористатися підйомником. А хто не полінується – отримає стрімкий підйом через гору Монтанья Бланка (2748 м) і просто “марсіанські” краєвиди. В притулку ми залишаємось на ніч і маємо можливість побачити красивий захід сонця з тінню Тейде та яскраві зорі вночі.
Пройдена відстань: 8 км.

8 день (1.02):
Сьогодні найважчий і найвідповідальніший день – сходження на вершину Тейде (3718 м)! Встаємо о 4 ранку, снідаємо, збираємося і при світлі ліхтариків покидаємо наш притулок – все щоб зустріти дивовижний світанок. Ми будемо стояти на вершині діючого вулкану серед паруючих фумарол і дивитися, як встає сонце над океаном і островами, а на заході “виростає” тінь Тейде! Потім вип’ємо кави біля вершини і підемо вниз, спочатку через вершину меншого брата Тейде – вулкана Піко В’єхо (3134 м) та повз кратери багатьох менших вулканів. Цього дня краєвиди будуть змінюватися неймовірним калейдоскопом. В кінці дня лавову пустелю змінять яскраві соснові ліси. На ночівлю станемо в кемпінгу Чіо. 
Пройдена відстань: 22 км.

9 день (2.02):
Сьогодні продовжимо шлях донизу повз вулкани, чорні лавові поля і канарські сосни, Побачимо застиглі лавові ріки вулкана Чінієро (1551 м), останнє вивердження якого відбулося в 1909 році, вийдемо на вершину кратера Монтана Неґра (1408 м). Цю ніч знову заночуємо в наметах в кемпінгу.
Пройдена відстань: 11-13 км.

10 день (3.02):
Снідаємо, збираємося і їдемо з національного парку Тейде до узбережжя і аеропорту, де поселимося в приватний кемпінг. А хто забажає поспати на ліжку – може зняти собі бунгало. Останній день проведемо на просторному пляжі Ла-Техіта, а останній захід сонця в цій мандрівці зустрінемо на горі Монтанья Роха (160 м), що височіє над нашим пляжем і кемпінгом.
Пройдена відстань:  5-7 км.

11 день (4.02):
Летимо додому.

Всі використані фото – відповідають локацім, які ми відвідаємо і зроблені в минулій подорожі Канарами в цю ж пору – в лютому, 2019.

ВАРТІСТЬ:

380 євро.
для постійних клієнтів – 360 євро.

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:
харчування під час мандрівки (з обіду 25.01 до сніданку 4.02);
– проживання в готелях, туристичних притулках (2 ночі на Лансароте, 4 ночі на Тенеріфе);
– оренда авто, пальне на Лансароте;

– користування пальником і казанками, газ для приготування їжі;
– послуги гіда;

– допомога з купівлею авіаквитків, збиранням речей.

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:
– авіаквитки на Канари і назад;
– авіаквиток Лансароте – Тенеріфе (30-45 євро);

– пересування автобусами, таксі по Тенеріфе (в сумі 40-50 євро);
– підйомник під вершину Тейде (від 13 євро/особа) – якщо полінуєтеся йти пішки;

– ночівля в кемпінгу “Монтанья Роха” в останню ніч (10-12 євро/особа при ночівлі в наметі; можна зняти бунгало, бронювати його потрібно завчасно);
– вхідні квитки на Лансароте: Національний парк Тіманфая 9 євро/особа, вулканічна печера Лос-Вердос 9 євро/особа;
– харчування поза програмою (вечері в кафе/ресторанах за бажанням) ;

– туристичне страхування;
– сувеніри та власні витрати.

ВАЖЛИВІ ОСОБЛИВОСТІ ПОХОДУ:
  • Подорож складається з двох різних частин – екскурсійної і похідної. Ночівлі будуть, як в комфортних готелях, так і в наметах. Попри невеликий загальний кілометраж, який ми подолаємо пішки і маршрут, який побудований так, щоб було якомога менше підйомів, похід вимагає зусиль, адже нас чекають значні перепади висот, круті спуски і зміни кліматичних зон. На Тейде може бути сніг і мороз, в кемпінгах в Національному парку Тейде вночі може бути досить прохолодно – до 0°C, а на узбережжі 20°C і вище вдень та трішки холодніше вночі.
  • Для участі в поході необхідно мати біометричний закордонний паспорт, або звичайний з відкритою шенгенською візою.
  • Розмір групи – 8 осіб. Набір групи завершується 16 січня або раніше, коли всі місця будуть зайняті. Для бронювання місця необхідно дати завдаток та купити авіаквитки.
УВАГА!
  • Організатори залишають за собою право вносити зміни у програму з огляду на погоду, стан учасників чи інші обставини.
  • Ми не відповідаємо за стан погоди і природи.
  • Гід пришле детальний список спорядження, допоможе підготуватись, зібратись до походу, купити авіаквитки і здійснити потрібні бронювання.

ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ПОХОДІ

Що потрібно щоб взяти участь?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s