11 фактів про Тейде

Блог, Канарські острови

На Канарських островах все зосереджено навколо вулканів, а на найбільшому острові архіпелагу Тенеріфе – навколо вулкану Тейде. В кожному куточку острова відчувається його вплив на життя людей, природу і багато звідки можна милуватися його величною вершиною. І в нашій мандрівці Канарами так само – Тейде є однією з ключових локацій.
Тож ось вам 11 фактів (цікавих і практичних), щоб ви більше дізналися про Тейде:

1. Вулкан Тейде має висоту 3718 м і є найвищою вершиною Канарського архіпелагу та всієї Іспанії. Поруч з ним знаходиться друга за висотою вершина – вулкан Піко В’єхо (3135 м).

DSC_0925

Вид на вершину Тейде (3718 м), Піко В’єхо (3135 м) зліва і Монтанья Бланка (2748 м) з правого боку

2. Тейде є найвищим вулканом Атлантики – його висота від дна океану становить 7500 м.

3. Колись Тейде мав висоту близько 5000 м над рівнем моря. Вулкан Тейде і острів Тенеріфе зокрема почали формуватися понад 3 мільйони років тому. Остання грандіозна стадія формування, якій Тейде завдячує теперішнім видом відбулася 150 тисяч років тому. Тоді внаслідок обвалу вершини древнього вулкана (5000 м) утворилася величезна кальдера Лас-Каньядас (16 км на 9 км), і нинішня вершина Тейде, що знаходиться посередині кальдери.

4. Тейде – діючий вулкан, який наразі спить. Останні виверження були в 1909, 1798, 1706 роках. Правда більшість вивержень минулі 20 000 років сталися з менших вулканів на схилах Тейде, бо чим вищий кратер, тим менше ймовірності, що лава з’явиться саме з його вершини.

5. Перше відоме виверження Тейде бачив Христофор Колумб в 1492 році, коли пропливав мимо Канарських островів в пошуках Індії.

6. Тейде служив маяком для іспанських, португальських і британських мореплавців під час великого європейського переселення народів і вважався найвищою горою в тодішньому світі.

7. Під самісіньку вершину Тейде можна піднятися канатною дорогою. Нижня станція якої знаходиться на висоті 2356 м, а верхня – 3555 м. Канатка обладнана двома вагончиками на 44 персони кожен, а відстань в ~2 кілометри долає за 8 хвилин. Це найвища канатна дорога в Іспанії.

8. На схилах Тейде на висоті 3260 м розташований притулок Альтавіста – найвищий туристичний притулок в Іспанії. Він побудований ще в 1892 році. Тут немає душу, проте є кухня, туалет, опалення та wifi. І тут ми ночуємо перед сходженням на вершину Тейде.

9. З вершини Тейде в погоду з чудовою видимістю можна побачити всі осрови Канарського архіпелагу (6 великих і 7 маленьких).

10. Найбільша тінь в світі. Завдяки своїй висоті над навколишніми просторами, на світанку і заході сонця вулкан Тейде проектує свою гіганську тінь над океаном. Тінь на заході сонця можна бачити прямо від притулку Альтавіста, а на світанку найкраще милуватися цим унікальним явищем вже безпосередньо на вершині вулкану Тейде.

11. “Засніжена гора” – так перекладається назва Тейде з мови гуанчі (корінних жителів Тенеріфе). Хоч Тенеріфе – “острів вічної весни”, проте температура повітря на висоті значно відрізняється від узбережжя і взимку на вершині бувають снігопади, але снігу випадає не багато і за кілька днів він тане.

Llano_de_Ucanca_03

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s