ОСТРІВ АФРОДИТИ 10-17.11.2018

Доки в Києві та інших містах України падав перший сніг, ми купалися в теплому морі та подорожували прекрасним Кіпром. І хоч традиційно прогнози передавали дощі, нам вдалося цілий  тиждень насолоджуватися чудовою сонячною погодою)

Завдяки ранковому перельоту з Києва до Кіпру і гарній погоді, ми змогли милуватися островом вже з повітря і з висоти роздивитися заповідний півострів Акамас, яким почався наш похід вже за кілька годин після приземлення)

Півострів Акамас на заході Кіпру – це безлюдні дикі пляжі і голубі лагуни, невисокі, але дуже красиві гори, це територія площею 230 квадратних кілометрів, що належить природі. Безлюдними дикими просторами Акамас “завдячує” англійським воєнним, які з 1960 по 2000 роки використовували півострів як полігон для навчальних стрільб. Тому він так і залишився незаселеним.

Тож тільки ми приземлилися, швидко поповнили запаси їжі і газу та здійснили переїзд на самісінький захід острова, де наш маршрут традиційно почався з відвідин Купальні Афродити і короткого переходу в одну і з бухт півострова Акамас, до місця ночівлі. Нарешті після такого насиченого і складного дня – купання в теплому морі, вечеря і відпочинок.

Другий день на острові почався з прекрасного світанку – ну принаймні для тих хто не полінувався встати самими першими) Половину першого дня ми купалися в нашій бухті, гуляли вздовж узбережжя до Голубої лагуни, сьогодні хвилі були дуже сильні і на жаль в самій лагуні скупатися ми не змогли.

А після обіду настав час полишати нашу бухту – на нас чекав захід сонця на вершині гори Moutti tis Sotiras (370 м) і ночівля в горах Акамасу серед соснових лісів. А оскільки на найближчому запланованому місці ночівлі джерело, як виявилось пересохло (цього року осінь на острові була дуже посушлива), ми продовжили нашу прогулянку в темряві до наступного)

Зранку місце нашої ночівлі виявилось дуже красивим – не дарма ми йшли сюди в темряві) Поснідали, зібрались і вирушили через гори до моря. Це був найскладніший день за пройденою відстанню, але дуже красивий і різноманітний, ми йшли безлюдними дорогами серед лісів, підіймались на вершини, а фінішем став пляж Лара, купання в морі і вино з фруктами)

Четвертого дня, після того як ми провели півдня на пляжі Лара, продовжили похід півостровом Акамас. Відвідали каньйон Авакас – одне з найяскравіших місць на острові, а на ночівлю прийшли на затишний маленький пляж. Цього вечора вперше і єдиний раз за весь час нашого перебування на Кіпрі був легкий дощ. Ми добре навіть намокнути не встигли, але на горизонті над морем була буря, сонце сідало між грозових хмар і блискавиць, було дуже красиво.

П’ятий день нашого походу – день цивілізації і великого переїзду з заходу на схід острова) А в місті Пафос традиційно розбавили відпочинок культурною програмою  – цього разу ми відвідали археологічний парк “Царські гробниці”, де в витесаних в скелі підземних “палацах” за античних часів ховали місцеву еліту.  На місце наступної ночівлі на сході Кіпру ми прибули вже ввечері і затемна.

Кожного дня на Кіпрі ми вставали дуже рано, шостий день виключенням не став. Хто встав першим – бачив світанок біля маленької церкви на березі моря) Після того як ми поснідали, зібралися і пережмакали місцевих котів – вирушили в прогулянку вздовж східного узбережжя. Тут основною ціллю були морські печери і арки. Море біля печер було без великих хвиль і нам вдалося гарно накупатися в найгарніших місцях)

Захід сонця зустріли біля мосту кохання, хто на суші, хто купаючись в морі) А на ночівлю розташувалися вже в одному з готелів Айя-Напи.

Останній день на Кіпрі традиційно провели ліниво – засмагали, купались, гуляли.

Це була наша третя подорож Кіпром, в якій ми щоразу поєднуємо найцікавіші та улюблені місця заходу і сходу острова. Але кожна поїздка абсолютно інша, адже стан природи і погоди постійно інший, щоразу інша компанія створює свою атмосферу і під дією всіх факторів, все відбувається щоразу по-іншому – кожна подорож неповторна і вражаюча)

Дякую всім учасникам що стали частиною цієї чудової мандрівки!


Також дивіться фоторозповіді з наших походів Кіпром в лютому 2018 і в листопаді 2017.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s