Петрос + Говерла 8-11 березня 2018

Внизу вже була відлига і щось схоже на весну, але в горах ще повноцінна зима, на що ми і розраховували) В Карпатах цьогоріч просто неймовірно багато снігу! Це особливо помітно на полонинах вище 1500 м та, звісно, на вершинах. 

Хоч погода була далеко не найкраща, ми дуже обережно і успішно пройшли запланований маршрут – здійснили сходення на Петрос і Говерлу та прекрасно провели 4 дні в ще зимових горах. 

Першу ніч ми ночували на полонині Шиса з прекрасним краєвидом на Свидовець, Ґорґани та Ясиню. Шиса дарувала прекрасний морозний світанок. А Петрос традиційно був суворим – сходження здійснювали під штормовий вітер, а капличка на вершині вразила кількістю снігу!

Після Петроса двоє учасників зійшли з маршруту в Козьмещик, а ми продовжили наш похід. Другу ніч разом з іншими туристами, ночували на перемичці  між Петросом та Говерлою, в одному з будинків без пічки. Один з наших туристів відкопав з-під двометрового шару снігу один з туалетів, наявних на перемичці (дивно тільки чого це ніхто не зробив до нас), ходити в який було ще тим атракціоном, але набагато краще ніж шукати місце в кучугурах.

Потім був прекрасний шлях до Говерли, густий туман, ялинки в інії і снігу…

В будинку під вершиною Говерли ми пообідали, відкопали двері зі снігу, щоб вони могли закриватись (двері в гірських будинках/колибах/притулках обов’язково треба закривати! щоб в будинки не намітало снігу і щоб власне не пошкоджувались самі двері), лишили речі і збігали на вершину. Той же туман і вітер, але Говерла дається значно легше ніж Петрос)

На останню ніч нас прихистила засніжена курна колиба на полонині з видом на Говерлу. На ранок погода трішки покращилась і ми змогли милуватись Говерляною, а Говерла так і не показалась з туману.

Дякую учасникам походу, що розділили цей шлях!

Фото від учасника походу Nazarij Shershin:

 

2 thoughts on “Петрос + Говерла 8-11 березня 2018

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s