ДО ЯЗИКА ТРОЛЯ 22-28.06.2019

Наша подорож розпочалася з Бергена – колишньої столиці Норвегії і другого за величиною міста країни. Там ми докупили продукти, газ і переїхали до містечка Кінсарвік на березі фіорду, де ми поселилися на наступні 2 ночі в затишному кемпінгу.

Нашим першим пішохідним маршрутом була стежка Долиною водоспадів Хюседален, яка врізається в плато Гардангервідда. Наші намети і речі лишилися в кемпінгу і ми здійснили легку і красиву радіальну прогулянку вздовж ріки, на якій  розташовані чотири потужні водоспади – Tveitafossen (103 м), Nyastølsfossen (115 м), Nykkjesøyfossen (60 м) і Søtefossen (246 м). Сила і велич природи тут відчувається наповну.

Зранку третього дня ми покинули Кінсарвік і вирушили в похід до однієї з туристичних візитівок Норвегії – Язика Троля. Погода спочатку була досить не поганою, але коли ми піднялися на плато Гардангервіда, дощ і сильний вітер не вщухали. Оооо довелося гарно намокнути і змерзнути, а ще пережити вітряну ночівлю в наметах біля Язика Троля. 

Наступного дня розпогодилося і ми вирішили не продовжувати шлях по плато, як планувалося раніше, а залишитися тут ще на одну ночівлю, щоб відпочити, підсушитися і насолодитися краєвидами навколо. Ми пофотографувалися на Язику Троля, як і планувалося – коли тут практично безлюдно.

Та познайомилися з ще одною крутою локацією, яка знаходиться всього за 1 км від Язика Троля. Це скеля над прірвою, де не шикуються в чергу туристи щоб сфотографуватися, і ще сильніше перехоплює дух від висоти і виду на озеро Рінгедалсватн (над яким розташований Язик). Називається це місце так само, як і всесвітньо відома скеля – Рreikestolen і нашій групі тут сподобалося більше, ніж на Язику Троля. Спочатку ми фотографувалися і гуляли, а потім пили чай і насолоджувалися тишею і красою.

Деякі учасники нашого походу засумували, що ми не продовжили похід навколо озера по плато, тому на п’ятий день ми вирішили розділилися. Частина групи поверталася з Язика Троля маршрутом, яким ми туди прийшли (14 км), а з другою частиною ми пройшли складніший шлях – 24 км навколо озера!

Це були неймовірно прекрасні хоч і не прості 24 км. Ми вийшли о 6 ранку в туман і дощ, час на проходження кожного кілометру в нас був чітко розписаний, адже обидві частини нашої групи мали зустрітися о 16:00 на парковці біля початку/кінця маршруту і разом добратися в Одду.

Команда, що йшла 24 км прекрасно виконала задачу, всі йшли як один, а в нагороду за наші старання були безлюдні простори гірської тундри з бірюзовим льодом в озерах, водоспадами, скелями і туманами, давненько нетоптані сніжники, які час від часу перетинала стежка і краєвиди, які бачить так мало туристів. Протягом всього маршруту ми зустріли всього 3 людини, на противагу сотням туристів на стежці до Язика Троля.

Після обіду випогодилося і вийшло сонце. Друга частина нашої групи неспішно пройшла свій шлях раніше та встигла ще відпочити, позасмагати доки ми знову об’єдналися. Всі залишилися задоволені та отримали що хотіли від цього дня 🙂

На останні 2 ночі ми знову поселилися в кемпінгу, цього разу в містечку Одда. І в останній ходовий день пройшли радіальний маршрут льодовиковою долиною Буерлален до одного з язиків третього по величині льодовика Норвегії – Фолгефонна. Наша стежка пройшла вздовж сивої від льодовикової води ріки, повз ферми, а в кінці навіть через підвісні мости і за допомогою мотузок.

Колись язики льодовика спускалися в долину, а тепер через танення, він знаходиться на значній відстані від місця, куди можна максимально підійти. Проте все рівно можна роздивитися блакитний лід і оцінити його велич.

А ще цього дня нарешті було дуже сонячно і навіть спекотно.

В останній день подорожі рано вранці покинули Одду і повернулися в Берген. Де мали пару годин (“завдяки” Wizzair, який переніс виліт з вечора на обід) на прогулянку містом і купівлю гостинців додому.

Це була чудесна подорож в прекрасну для відвідин Норвегії пору. Дякую всім учасникам за цей шлях!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s